Ako postupovať, keď chcem zrušiť vyživovaciu povinnosť?

Zodpovedané
9. sep 2021

Dobrý deň,

mám plnoletú dcéru, ktorá ukončila štúdium. Odišla bývať k priateľovi a ukončila s nami kontakt. Podľa rozsudku má otec prispievať na výživné a podľa exekútorky sa nedá výživné vymáhať.

Chcem zrušiť vyživovaciu povinnosť.

Ako mám postupovať?

Dcéra je už plnoletá.

Musí sa v tejto veci zastupovať sama a ja už nie som v tejto veci zodpovedná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko dcéra má 18 rokov, v tejto veci sa zastupuje už sama.

Ideálne je, aby dcéra s otcom uzatvorila písomnú dohodu o ukončení vyživovacej povinnosti, ktorá sa dá schváliť súdu. Inak môže dcéra alebo otec podať návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti na príslušný súd.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk