Nezníži sa mi produkcia mlieka pri takejto frekvencii dojčenia?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

náš syn má skoro 3 mesiace a je predčasne narodené. Po pôrode sme prešli z fľašky na dojčenie. Malý sa budil v noci každé 2 - 3 hodiny a vždy som ho dojčila. Hmotnosť už dobehol a posledný týždeň už spinká 6 hodín. Papá o 20.00 a potom niekedy až o 2.00 v noci. Následne dojčím až o 6.00 ráno a počas dňa každé 2-3 hodiny.

Nemôže sa mi takto znížiť produkcia mlieka?

Mám si mlieko v noci odsávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi gratulujem k tomu, že ako ste zvládli prechod z fľaštičky na dojčenie.

Dojčíte na požiadanie, bábätko prospieva. Pokiaľ je to takto, je to ok. Môže sa stať, že sa frekvencia zo dňa na deň zmení - potom je to aj OK. Jednoducho sa vždy prispôsobte bábätku. Keby boli prsia počas dlhého spánku naliate, môžete odsať cca po 3 hodinách.

Len tak ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová