Môže mi pomôcť rozbehnúť laktáciu homeopatikum Ricinus communis?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý deň,

moju 3,5 mesačnú dcérku som dojčila necelé 2 mesiace, potom som postupne prišla o mliečko. Stále som sa však úplne nezmierila s tým, že ju už nemôžem dojčiť a chcela by som to ešte skúsiť.

Môže mi pomôcť rozbehnúť laktáciu homeopatikum Ricinus communis?

Dcérka spí so mnou v posteli a aj ju nosím v šatke. Prisať sa ešte vie.

Rozbehne sa ešte laktácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodne môžete skúsiť opätovné rozkojenie. Ak sa bábätko prisáva, odporúčam dokrm, ktorý teraz dávate. Podávať ho cievkou priamo na prsníku.

Bábätko si tak zvykne na sanie prsníka a je motivované sať. Vďaka tomu, že saje, stimuluje sa tak opätovná tvorba mlieka.

Ricinus communis ničomu neuškodí, pokojne ho môžete skúsiť. Základom tvorby mlieka je dojčenie a kontakt. Kontakt už máte, dojčenie môžete "obnoviť" pomocou cievky.

Ak spozorujete, že sa mlieko začína tvoriť, bábätko saje aj bez cievky, môžete skúsiť pomaly uberať množstvo dokrmu. Až ho úplne eliminujete.

Moc a moc držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová