Zvládne Recaro Celona horšie cesty?

Zodpovedané
1. feb 2022

Ahoj,

radi by sme si nechali poradiť ohľadom kočíka Recaro Celona. Chceli by sme kúpiť trojkombináciu. No zatiaľ som na koníku nenašla recenzie. Bábätko sa má narodiť na prelome jún/júl.

Hľadáme kočík, ktorý bude do mesta a aj na trošku horšie cesty (park, prípadne tráva v záhrade). Aby nemal korýtkové sedenie a ľahko a spratne sa skladal.

Je Recaro Celona správna voľba?

Vieš odporučiť aj iný?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Recaro Celona je full-size športový kočík, ktorý prináša kompaktnosť po zložení. Má akceptovateľnú váhu 12,5 kg, aj keď nepatrí k najľahším. Nosnosť športového sedadla je až 22 kg. Je plne otočné a extra polstrované priedušným materiálom, ako aj vybavené extra predĺžiteľnou UV strieškou. Pohodlie zvyšuje aj patentovaný systém päťbodových popruhov Hero, ktorý sa prispôsobuje, nepretáča, a výšku podhlavníka umožňuje nastaviť. Polohovať chrbtovú i nožičkovú opierku môžeš jednoručne až do ergonomicky vhodného ľahu. Úplné odpruženie a mimoriadne pohodlný podvozok vyrovnávajú nerovnosti. Kočík je vybavený bezúdržbovými kolesami plnenými gélom, a preto kočík kĺže veľmi hladko po akomkoľvek povrchu.

Celona je kompatibilná s autosedačkou a hlbokou vaničkou, s vnútornými rozmermi 75 × 31 cm. Vanička patrí k tým menším - veľkosťou je vhodná pre dieťa narodené v zimnom a v jarnom období, ktoré už na ďalšiu jeseň/zimu prechádza do športovej časti. Nie je tak natlačené s fusakom vo vaničke. Je však možné, že dieťa už bude chcieť sedieť v športovom sedadle a pokukovať na svet. Každé dieťa je individualista. To čo vyhovuje jednému, preto nemusí vyhovovať druhému :D. Takže by som si s veľkosťou vaničky nerobila ťažkú hlavu.

Okrem plnohodnotnej vaničky, je však dostupná aj mäkká vložná vanička - tzv. hniezdo Light Cot, ktoré môžeš poprípade využiť ako pokračovaciu vaničku. A takto prečkať obdobie, kým bude dieťa pripravené na sedenie v športovom sedadle.

Recaro Celona

Nehovorím však, že Celona je zlý výber. Dala by som si však pri výbere pozor na váhu samotného kočíka. A zvážila by som dostupnosť kvalitného odvetrania vaničky - hlavne pre letné dieťa. Výber správneho kočíka záleží aj od tvojej výšky a postavy. Ak si útla a maličká, tak sa ti s 12,5 kg kočíkom bude chodiť zle.

Pre porovnanie, si pozri kočík Hauck Vision X. Je to nový kombinovaný kočík. Hliníková konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži 10,2 kg. Po zložení je spratný aj do malého kufra auta. Zložíš ho dokonca jednou rukou na plocho. Nosnosť športovej časti je až 25 kg. Sedadlo je otočné, s možnosťou úplného ľahu a XL strieškou s náhľadovým okienkom. Bezúdržbové kolesá sú dobre odpružené, určené na zdolávanie mesta alebo aj rovného lesného terénu. Tento kočík má 2x odvetranú a priestrannú vaničku, s rozmermi 84 x 46 x 69 cm. Jej nosnosť je 9 kg. Jediným mínusom je madlo, ktoré sa nedá nastavovať. Je však v dostatočnej 104 cm výške. Kočík si dokážeš sama vyskladať už od samostatného podvozku. Cenou vyskladaného čisto športového alebo dvojkombi setu neprekročíš 400-500 eur.

Hauck Vision X

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally