Nuna Mixx Next, Joolz Geo3 verzus Bugaboo Fox 5. Ktorý je najlepší do mesta?

Zodpovedané
22. sep 2023

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere z troch uvedených modelov kočíkov - Nuna Mixx Next, Joolz Geo3 a Bugaboo Fox 5.

Bábätko sa narodí koncom novembra, ja mám 170 cm, partner cez 190 cm. Využitie hlavne v meste, ale nech zvládne v pohode aj rozbité chodníky a pod. Zároveň budeme asi aj často cestovať autom.

Vizuálne sa mi najviac páči Joolz Geo3, avšak odrádza ma jeho hmotnosť a ťažšia manipulácia. Bugaboo Fox 5 vidím ako šikovný praktický kočík, avšak zdá sa mi, že má nižšie položenú vaničku, ktorá sa mi navyše vizuálne veľmi nepáči. Nuna Mixx Next sa mi celkom páči, zdá sa mi aj šikovný, avšak nepoznám nikoho v okolí, kto by tento kočík mal.

Zároveň mám dosť zmiešané pocity ohľadom korýtkového sedenia v športovej verzii u Bugaboo a Joolz, za čo má naopak u mňa veľké plus Nuna.

Ktorý z týchto troch kočíkov odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Joolz Geo3 je kočík, ktorý váži s jedným nasadeným športovým sedadlom 13 kg. Práve to, že je to variabilný kočík použiteľný aj pre dve deti sa podpísalo na jeho zvýšenej celkovej váhe. Konštrukcia musí byť pevná a odolná, proste schopná naraz uniesť váhu dvoch detičiek. Zároveň má výbornú nosnosť veľkého a priestranného nákupného košíka, a to až 15 kg. A ak neuvažuješ o vození dvoch detí a nepotrebuješ denne prejsť rozbité cesty väčšinou dedinského typu, tak Ti je tento model zbytočný. Veľmi rýchlo Ti bude jeho vysoká váha prekážať, či už pri skladaní a nakladaní do auta, alebo pri tlačení a vynášaní.

V lete by Ťa však na ňom zase potešilo jeho perforované sedadlo tvorené sieťkou, pretože dieťa by malo vlastnú klimatizáciu. Je to TOP kočík na trhu, je skutočne perfektný. No pre Teba sa mi zdá priťažký.

Najlepšie sa dá Geo3 porovnať s kočíkom Nuna Mixx Next, pretože aj on má sedadlo vybavené perforovanou sieťkou. Má priestranný nákupný košík a je to skutočne model, ktorý má čo ponúknuť.

Bugaboo Fox 5 nie je model určený pre Vašu výšku. Má teleskopickú rukoväť, ktorú je možné nastaviť do výšky 108 cm, a preto je kočík vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov, k čomu zároveň prispieva práve nižšie položenie nadstávb na konštrukciu. Nie nezdá sa Ti to, skutočne má Fox 5 vaničku umiestnenú nižšie. Tento model Ti neodporúčam.

Z môjho porovnania je jednoznačným víťazom model Nuna Mixx Next. Nie je to lacný model kočíka, aj preto ho nemá veľa ľudí. Zároveň mám pocit ako keby mamičky viac uprednostňovali tzv. – mainstremové (populárne či udávajúce smer) kočíky pred praktickosťou. Viac o Mixx Next, a o kompatibilných autosedačkách sa dočítaš v tejto mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally