Kvalitný mestský kombinovaný kočík aj na dvíhanie do MHD pre nižšiu mamičku, čo prejde aj sneh, do 1000 eur

Zodpovedané
30. nov 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť pri výbere kočíka pre zimné bábätko. Hľadám kočík, ktorý je vhodný do mesta. Bývame na 3. poschodí bez výťahu. Najčastejšie využívam verejnú dopravu /vlak, autobus.../. Nakoľko som nízkeho vzrastu a musím kočík veľa zdvíhať a nosiť, mal by to byť kočík, ktorý je ľahký, nie mohutný, ľahko ovládateľný a kvalitný, aby prešiel každý terén v meste /v lete aj v zime po snehu/. Môj rozpočet je do 1000 Eur.

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

vynášanie, MHD, nízka postava - to sú jednoznačne veci, ktoré presne ako vravíš, vyžadujú nie robustný model, ktorý sa super ovláda a je kvalitný. Problém možno trošku vidím v teréne - čím ľahší a menší bude, tým skôr budeš terén cítiť. Takže by som prioritizovala tvoju použiteľnosť (lebo s väčším, hoc i terénnym kočíkom to podľa mňa proste nedáš). Terén samozrejme prejdete, len nečakaj nijakú ultimátnu all-terrain schopnosť.

Mojím prvým a hlavným odporučením by bol asi najjednoznačnejšie Gesslein FX4 Life (korýtko) alebo Gesslein FX4 Classic (nekorýtko).

Gesslein FX4 Life

Gesslein FX4 Classic

Na to, že dá aj terén, je dostatočne ľahký, dopružený a s dobrými kolesami. Pomocou nástavca/adaptéru vieš tiež regulovať výšku nadstavby, takže aj pre nižšiu maminu bude ok. A ovládateľnosť plus kvalita je super.

Recaro Celona je kvalitnou nižšou novinkou, ktorá tiež jednoznačne stojí za zmienku .

Recaro Celona

No a mojou poslednou radou bude Easywalker Harvey2. Nie je najskladnejší, ale to pri hlavne MHDčke nejak riešiť nemusíš. Je ale na typ dostatočne ľahší, super odpružený a tiež vieš adaptérmi regulovať výšku.

Easywalker Harvey2

A určite by som rátala s tým, že (najmä s čím väčším dieťatkom) budeš určite tak či tak potrebovať trochu pomoci pri vykladaní do napr. busu, ktorý nie je nízkopodlažný. A tiež asi neskôr kočík doplníš, či vymeníš za nejaký ľahučký neotočný model neskôr, keď už dieťatko bude staršie 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli