Ktorý trojkolesový kočík je vhodný aj do náročnejšieho terénu?

Zodpovedané
19. máj 2022

Ahoj,

dostali sme starší kočík Jane Slalom Pro a športová časť nám celkom vyhovuje. Teda až na striešku, ktorá netieni, je vyblednutá a natrhnutá.

Mám investovať do novej upravenej striešky, alebo kúpiť ešte na toto leto nový šporťový kočík?

Dcérka bude mať v auguste 2 roky. Plánujeme aj druhé dieťa, tak neviem, či kúpiť 3/2kombináciu, alebo len ten šporťák a novorodeneckú vložku.

Pozdáva sa mi značka Baby Jogger, prípadne Thule, ale aj Jane je za mňa ok.

Čo sa týka kočíka, tak mi vyhovuje trojkolesový do náročnejších terénov (asi nafukovacie kolesá), ale viac dedina + príroda ako mesto, občas korčule na hrádzi. A asi najdôležitejšia vec, aby sa aj dieťatko v kočíku pohodlnne vyspalo s vystretými nožičkami a strieška tienila.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Jané Slalom Pro bol vo svojej dobe top kočík, takže pokiaľ Ti inak vyhovuje, tak by som u neho pokojne zostala. Strieška sa dá nechať ušiť celá nová a predlžovacia.

Ak by si predsa len túžila po zmene, tak odporúčam napríklad Thule Urban Glide 2, ku ktorému ide neskôr prikúpiť a nasadiť hlboká vanička a aj vajíčko. Poteší moderným dizajnom, dlhou predlžovaciou striešku s vetraním, veľkými nafukovacími kolesami so super odpružením a ručnou brzdou. Vďaka širšiemu rozchodu kolies je veľmi stabilný a má ľahké aj skladanie. Vo výbave mu chýba madlo a polohovanie nôh, ktoré musíš dokúpiť zvlášť.

Ďalej odporúčam o niečo priestrannejší Baby Jogger Summit X3. Má nafukovacie kolesá s výbornými jazdnými vlastnosťami, ručnú brzdu, dlhú striešku. Veľmi praktická je možnosť aretácia predného kolesa na rukoväti. Rukoväť je na pevno, takže sa nedá výškovo nastaviť. Nevýhodou pri nových modeloch je neúplný ľah. Chýba mu tiež polohovanie nôh a aj madlo, ktoré je nutné dokúpiť.

A do tretice odporúčam TFK Mono, ktorý je z uvedených kočíkov najťažší (15,5 kg), čo nemusí každému vyhovovať. I napriek tomu sa s ním veľmi ľahko manipuluje a je celkom skladný. Kolesá má o niečo menšie a môžeš si vybrať, či chceš bezúdržbové kolesá so vzduchovými komorami alebo klasické nafukovacie. Rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideálna pre vysokých rodičov. Oproti ostatným trojkolkám má možnosť prerobiť hlbokú vaničku na obojsmerný športiak. Menšie dieťa tak môžeš voziť čelom k sebe a až povyrastie, tak ho ešte len dáš do klasického športiaku. Nájdeš u neho aj polohovanie nôh, madlo. Samozrejmosťou je predĺžená strieška, priestranné sedenie s možnosťou úplného ľahu alebo ručná brzda.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia