Ktorý športový kočík s otočnou sedačkou je ľahký, spratný a má kolesá aj do terénu?

Zodpovedané
26. jan 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere športového kočíka. Pri prvom dieťati (2019) sme mali Britax B-Motion 4 Plus. Chceli sme si ho ponechať aj pre druhé dieťa, ale už mi nepríde taký praktický pri dvoch deťoch. Je ťažký a ťažko sa s ním manipuluje.

Moje požiadavky:

  • model pre vyššie osoby,
  • s otočnou sedačkou,
  • ľahké skladanie a spratnosť,
  • vyššia nosnosť,
  • čo najdlhšia strieška,
  • kolesá aj do terénu (na dedine nie je cesta vždy rovná).

Ktorý kočík spĺňa poje kritéria?

Ďakujem

Ahoj,

určite ti odporúčam Baby Jogger City Mini GT2. Má veľké kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou. Sú teraz kompletne odpružené, systém odpruženia bol tiež vylepšený. Zvládnu bez problémov mesto i ľahší off-road. Rúčka GT je polohovateľná do 110 cm (pre vysokých rodičov výborná výška) a po zložení samostatne stojí. Na boku kočíka nájdeš aj centrálnu brzdu. Má extra priestranné sedadlo s ložnou plochou pri úplnom ľahu, až 104,5 cm, a spolu s vysokou nosnosťou 29,5 kg pohodlne odvezie aj väčšie dieťa. Opierka nôh sa tiež dá na novom modeli polohovať. Jeho dlhá strieška má náhľadové okienko s novým systémom na magnet. Odkladací priestor nákupného košíka rozširujú ďalšie vrecká v strieške i na chrbte. Všetku doplnkovú výbavu vrátane detského madla alebo pultu je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne. Tento model je jedným z najväčších ale zároveň najskladnejších terénnych na trhu. Jeho obstarávacia cena sa pohybuje od 490 eur.

Baby Jogger City Mini GT2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally