Ktorý športový kočík má otočné sedadlo, priestranné sedenie, dlhú striešku a dobre sa ovláda?

Zodpovedané
13. feb 2023

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý bude spĺňať moje požiadavky:

  • otočné sedadlo - prípadne viem zvážiť aj iba v smere jazdy,
  • priestranné sedenie,
  • dlhšia strieška (tak aby dieťaťu v ľahu nesvietilo),
  • komfortná jazda (odpruženie kolies) aj po nerovnom, občas hrbolatom chodníku, obrubníky,
  • dobrá ovládateľnosť (podobne ako u Bugaboo Fox) ľahko jednou rukou,
  • kolieska a celkovo kočík nech nehŕka,
  • vhodný ako plnohodnotný kočiar pre ročné a staršie dieťatko,
  • zložiteľný na plocho aj do menšieho auta (denne 15 minút cesta pre deti do MŠ, ZŠ, krúžky),
  • skôr elegantno - športové prevedenie - to je už len čerešnička na torte.

Pri staršom synovi som mala Mutsy Nexo a to bol super kočík.

Vybrala som kočíky Peg Perego Veloce, peg Perego Vivace, Cybex Eezy S+2 (viem že nie je otočný), Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Babystyle Oyster Zero Gravity, Cybex Melio, Bugaboo Bee 6 (odrádza ma cena).

Budem rada, ak dáš nejaký tip, ktorý som nespomenula.

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Melio je podobne ako Mutsy Nexo kočík, ktorý má nižšiu 15 kg nosnosť športového sedadla. Tento model Ti ja neodporúčam. Ak Tvoj syn patrí k ľahším a menším deťom, tak by Ti mohol vydržať až do konca kočíkovacieho obdobia. Nechávam to na Tvojom zvážení.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 a Peg-Pérego Veloce sú ťažšie skoro 12 kg kočíky, takže tie by som tiež vylúčila.

Bugaboo Bee 6 je perfektný kočík, ktorý spĺňa väčšinu Tvojich kritérií. No po zložení na placku má podobné rozmery (d x š x v - 90 x 47 x 36 cm) ako Bugaboo Fox. Tento model Ti asi nebude dokonale vyhovovať. Aj keď jeho dvojité odpruženie kolies z tvrdenej gumy a jednoručné ovládanie sú TOP, čomu zodpovedá aj vyššia obstarávacia cena. Zároveň má 22 kg nosnosť športového sedadla a chrbtovú opierku s výškou 50 cm. To ho predurčuje na použitie aj pre väčšie dieťa. A to nehovorím o polohovaní chrbtovej opierky do úplného 180-stupňového ľahu a zároveň mamičkami vyhľadávanej funkcií kolmého 90-stupňového sedu.

Peg-Pérego Vivace je ľahký variabilný mestský kočík, ktorý očarí svojím dizajnom a aj funkcionalitou. Má iba 9,4 kg hliníkovú konštrukciu s vyššou 22 kg nosnosťou. Tá je citeľne odpružená. Má menšie penové kolesá s priemerom 17,5 cm, ktoré kočík predurčujú práve na použitie v meste. So svojou 51 cm šírkou je navyše ako stvorený pre prejazd úzkymi uličkami pomedzi regále v obchodoch a v nákupných centrách.

Babystyle Oyster Zero Gravity a Cybex Eezy S+² sú neotočné modely, ktoré stoja za úvahu. Obidva majú priestorovo menšie sedadlá, z ktorých dieťa rýchlejšie vyrastie. Nedávno som Oyster porozvnávala v poradni s kočíkom Easywalker Jackey, tak Ti sem pripínam moju odpoveď:

„Hold", žiadny kočík nemá všetko! Ani jeden, nie je na 100% dokonalý. Vždy je potrebné spraviť menší alebo väčší ústupok.

Osobne Ti skôr radím neotočné modely. Napr. Thule Spring alebo Baby Jogger City Mini GT2. Tie využiješ až do konca kočíkovacieho obdobia a nielen na prevoz do škôlky ale aj na výlety.

Alebo potom športový kočík Easywalker Jackey, ktorý je hybridom na využitie nielen v meste, na výlety a aj na dovolenky. Prípadne jeho o čosi väčší bratský model s väčšími kolesami Easywalker Jackey XL.

Ak niečo cenovo dostupnejšie, tak si pozri Petite&Mars Cross, Avova City Ranger, MoMi Estelle Dakar, ktorý je Jackey XL veľmi podobný. Alebo ešte novinku Joie Parcel (TM). Všetky kočíky sú športové a zároveň aj cestovné. Ponúkajú možnosť skoro úplného ľahu v priestranných sedadlách, ktoré majú zároveň aj vyššiu 22 kg nostnosť. Určite ich využiješ až do konca kočíkovacieho obdobia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally