Ktorý ľahký cestovný kočík má na šírku bez zloženia do 50 cm?

Zodpovedané
5. jan 2023

Ahoj,

hľadám ľahký cestovný kočík pre 18-mesačnu slečnu, ktorá má 12 kg.

Požiadavky:

  • musí vydržať väčšiu hmotnosť,
  • ľahký na cestovanie a presuny vlakom,
  • keď dcérka zaspinká, tak nech ho nemusím skladať vo vlaku cez dvere,
  • plusom by bol úplný ľah,
  • dlhšia strieška,
  • možnosť otočiť do obidvoch smerov nie je podmienka,
  • polohovanie nožičiek,
  • najlepšie s madlom, resp. možnosťou dokúpiť ho,
  • používaný bude prevažne v meste,
  • nech zvládne občas aj teren a výlet,
  • ľahšia váha.

Pozerala som zatiaľ Cybex Mios, Cybex Melio,Cybex Eezy S Twist 2.

Aký je Tvoj názor na môj výber kočíkov?

Je ešte iný, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

na začiatok z Tvojho výberu vylúčim Cybex Melio pre jeho 15 kg nosnosť šporového sedadla.

Cybex Mios 3 je so svojou šírkou konštrukcie 50 cm napresno. Je to ľahký 10,2 kg vážiaci kočík. Z Tvojho výberu patrí k tým najexkluzívnejším. Ak však pozeráš po starších bazárových predchodcoch, tak Mios 2 má iba 17 kg nosnosť. Mestská konštrukcia Mios 3 je mimoriadne kompaktná a mäkko odpružená. Sedadlo športovej časti na ňu dokážeš nasadiť v oboch smeroch. Môžeš ho jednoducho odobrať stlačením pamäťových tlačidliel a zložiť spolu s konštrukciou jednou rukou. Sedadlo je plne odvetrávané - sieťované. Vieš ho však v chladnejšom počasí doplniť dokúpiteľnou vložkou či fusakom. Jeho otočná nastaviteľná rodičovská rukoväť je vhodná pre vyšších a stredne vysokých rodičov. Nastaviť sa dá v rozpätí od 98 do 108 cm.

Cybex Eezy S-Twist+² je podobne dobrou voľbou kvôli 22 kg nosnosti a 53 cm výške chrbtovej opierky. Má dokonca o čosi väčší priemer predných a aj zadných kolies. Rozdielny je však fixnou výškou 105 cm rodičovskej rukoväte, ktorá sa hodí pre stredne vysokých a nižších rodičov.

Výbornou voľbou by mohol byť aj kočík Maxi-Cosi Leona², ktorý je ľahký, spratný a zvláda aj občasný prejazd náročnejším terénom (výlety). Má fixné rodičovské madlo vo výške 103,5 cm. Navyše je pozitívne hodnotený aj našimi mamičkami.

Do pozornosti Ti dávam aj mestský kočík Baby Jogger City Tour 2, ktorý váži iba 6,5 kg. Unesie však až 20,5 kg vážiace dieťa. Jeho polohovateľná chrbtová opierka spolu s opierkou nôh dokážu vytvoriť skoro úplný ľah. Vylepšeným je aj jeho jednoručný systém skladania a zložený spĺňa parametre pre príručnú batožinu do lietadla. Pre pohodlie pri cestovaní je dodávaný aj s taškou na prenos. Je to však kočík skutočne vhodný na cestovanie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally