Ktorý kočík je pre mňa najlepší?

Zodpovedané
15. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere kočíka. Mám síce ešte trošku čas, ale už si robím mierny prieskum. Bábätko sa má narodiť na prelome augusta/septembra - čiže asi bude potrebná väčšia vanička na zimu.

Hlavným parametrom bude asi dĺžka, kedže bývam v paneláku na 7. poschodí so starým malým výťahom. Merala som a na dĺžku má 105 cm.

Budeme chodiť hlavne po chodníkoch v meste, avšak určite sa vyberieme aj na výlet na menej spevnenú cestu. Budeme cestovať aj za starými rodičmi, takže aj skladnosť je dôležitá. Kufor máme celkom veľký.

Chcela by som kočík, ktorý by vydržal celé obdobie kočíkovania, teda trojkombináciu. Ideálne aj pre súrodenca. Výška nás rodičov je 175 cm.

Rozpočet mám do 600 eur už s komplet výbavou.

Kolesá by som chcela asi gélové, bezúdržbové a takisto dobré odpruženie.

Páčia sa mi presne v tomto poradí kočíky:
1. Bebetto Flavio - má na dlžku len 93 cm, zo všetkých sa mi páči najviac, má aj možnosť pripojenia autosedačky, pekné farby, avšak bojím sa kvality.
2. Riko Side - má na dlžku 94 cm.
3. Kinderkraft Everyday - tu ma odrádza farebné prevedenie - čiže skôr nie.
4. Baby Design Bueno - na dĺžku má len 80 cm, tak to zase neviem, či nebude malá vanička na zimu.

A teraz dalšie, ktoré sa mi páčili. Avšak sú na môj výťah veľké. Rozmýšlala som jedine, že odpojiť, odniest hore vaničku a vrátiť sa dole po konštrukciu.

1. Noordi Sole Go - tento sa mi páčil veľmi dizajnovo aj preto, že je vhodný aj do horšieho terénu, mínusy sú pre mňa nemožnosť nadpojiť autosedačku a v neposlednom rade má až 101 cm na dĺžku.
2. Roan Bass Next
3. Adamex Gallo
4. Espiro Only

Aký je Tvoj názor na môj výber?

Ďakujem

Ahoj,

rozhodne by som volila ľahší a menší kočík, ktorý sa zmestí do výťahu. Akurát by si si to zbytočne komplikovala. Avšak pokiaľ sa sklopí rukoväť, alebo sa kočík dá viac šikmo, tak by sa mali vojsť všetky kočíky.

Z Tvojho výberu by som Ti odporučila jednoznačne Espiro Only. Má najnižšiu hmotnosť (11 kg) a zároveň je veľmi skladný. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že má nižšie umiestnené nadstavby (ale po novom sú ku kočíku dodávané zvyšovacie adaptéry na hlbokú vaničku). Celý kočík by mal mať na dĺžku 100 cm, takže sa zmestí aj do výťahu. Hlboká vanička patrí k tým priestrannejším a športový sedák zložíš spolu s konštrukciou v oboch smeroch. Kolesá má menšie. Sú nafukovacie, takže zvládnu aj ľahší terén. Ďalej má dostatočne veľkú nosnosť (22 kg), čo je aj plus. Väčšina poľských kočíkov má iba 15 kg.

To je práve prípad aj Tvojho favorita Bebetto Flavio. Kočík s hlbokou vaničkou má 11,7 kg, čo je supe. Športiak má už 13,2 kg. Keď pripočítam nižšiu nosnosť, tak si myslím, že by si čoskoro športiak vymenila za nejaký ľahší, rovnako ako veľa ďalších mamičiek. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie, je tak potrebné sa pri výbere kočíka sústrediť skôr naň, aby nám plne vyhovoval.

Chápem, že chceš trojkombináciu, ale v prípade týchto kočíkov by som zostala pri dvojkombinácii a vajíčko dokúpila zvlášť od inej značky. Vajíčka v poľskej trojkombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu a nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne. Práve k týmto kočíkom sa predávajú adaptéry na vajíčka značiek Maxi-Cosi, Cybex, Besafe.

U Noordi Sole Go máme chybu, za čo sa veľmi ospravedlňujem. Samozrejme, že k nemu je možné pripojiť vajíčko, stačí prikúpiť adaptéry. Navyše aj rozmerovo by sa mal vojsť do výťahu. Rovnako ako Flavio, má nižšiu nosnosť a patrí k tým ťažším, takže je naozaj na Tvojom zvážení, či Ti kočík bude vyhovovať pri častom skladaní. Inak im nechýbajú bezúdržbové kolesá, nastaviteľná rukoväť, dlhá strieška a dobre sú na tom aj s rozmermi ako korby, tak aj športového sedáka.

Ja osobne by som išla do Espiro Only. A to kvôli skladnosti a viac praktickejšiemu športiaku. Ale ak už teraz zvažuješ možnosť, že zaobstaráš ešte nejaký ľahší doplnkový športiak, tak dobrou voľbou budú aj ďalšie spomínané kočíky.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia