Ktorý celoročný športový kočík je polohovateľný do 180°?

Zodpovedané
12. nov 2023

Ahoj,

hľadáme športový kočík pre moju 6-mesačnú dcérku. Teraz máme kočík Petite&Mars Rover II, ktorý jej bude malý na zimu s fusakom.

Naše požiadavky:

  • sme vysokí rodičia nad 170 cm,
  • priestranný,
  • vhodný aj na zimu (celoročný),
  • ľahko skladný a ovládateľný,
  • polohovateľný do 180°,
  • otočné sedadlo aj v smere a aj proti smeru jazdy,
  • vyššia nosnosť,
  • na cene nezáleží.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si športový kočík Britax Smile 4, ktorý je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov pohybujúcich sa ako po mestskom povrchu, tak a aj po nerovných cestách dediny. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukcii. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave stojí sám. Priestranné športové sedadlo patrí na trhu k tým priestrannejším a je možné ho napolohovať do úplne rovného ľahu.

Skvelou voľbou pre vyšších rodičov je aj model ABC Design Samba. Je tiež určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Poteší aj absencia zadnej osi kolies, ktorá tak neobmedzuje ani v dlhých krokoch. Športové sedenie je dostatočne priestranné a navyše ho je možné napolohovať do úplne rovného ľahu.

Novinkou na trhu medzi športovými kočíkmi je aj model Moon Sport. Ten je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú skôr po mestskom teréne. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom a potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom v oboch smeroch. Športové sedadlo je dostatočne priestranné a s možnosťou napolohovania do skoro rovného ľahu. Rodičovskú rukoväť je možné nastaviť do výšky 105 cm.

Pre inšpiráciu Ti sem pripínam aj moju nedávnu odpoveď, v ktorej nájdeš ďalšie vhodné kočíky:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally