Je Petite&Mars Royal vhodný pre 18-mesačné dieťa a vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia?

Zodpovedané
15. sep 2023

Ahoj,

ďakujem za Kočíkovú poradňu na Modrom koníku.

Zháňam športiak pre 1,5-ročnú dcérku, ktorá je odhadom vysoká maximálne 80 cm. Zatiaľ je v športiaku z dvojkombinácie Kunert Rotax. Donedávna v ňom sedela ako paragraf, možno bol pre ňu veľmi priestranný. Teraz už v ňom sedí asi správne, napriek tomu by som pre ňu radšej iný športiak. S Rotaxom som bola spokojná kvôli tomu, že je ako tank, prejde všetko, tiež sa v ňom dobre vyspí a môžem ju v ňom prebaliť. Avšak je ako tank aj ťažký.

Zháňam teda športiak do 22 kg s dostatočne dlhou ložnou plochou, dostačujúcou chrbtovou opierkou, dlhou strieškou, s polohovaním do ľahu, s polohovaním nôžok, váhou do tých cca 10 kg. Ja som malá – 168 cm, partner asi 185 cm. Rodičovská rukoväť sa mi páči kĺbová. Kolesá nechcem nafukovacie, radšej tie celogumové, skôr väčšie ako menšie a asi s odpružením, aby to niečo prešlo. Pohybujem sa po meste, rozbitých cestách, sem tam les aj lúka (ale nebehám). Rada by som bola za skladanie dovnútra, ale nemusí byť. Páči sa mi, keď je sedenie položené trochu vyššie, nie tak pri zemi, ako majú napríklad Joie. Nánožník by bol fajn.

Prečítala som poradňu a vyšiel mi z toho najlepšie Petite&Mars Royal.

Je tá 46 cm opierka dostatočná do konca kočíkového obdobia?

Vieš poradiť aj iný kočík?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Royal je športový kočík nízkej váhy a praktickej mestskej funkcionality, ktorý si hravo poradí aj s nerovnejším terénom dediny. Kočík očarí hravým módnym štýlom, príjemnou skladnosťou, XL strieškou a priestranným sedadlom s možnosťou úplného ľahu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Otočná (kĺbová) výškovo nastaviteľná rodičovská rukoväť od 96 do 108 cm zaručuje pohodlné ovládanie aj vyšším rodičom. Takže pre Vás výborná voľba.

Sedadlo je vhodné aj pre väčšie dieťa vďaka 47 cm vysokej chrbtovej opierke, ktorá má funkciu bežného sedu s malým sklonom. Navyše jeho strieška je vyššie položená, takže dieťa má dostatočný priestor nad hlavou.

Jeho gumové kolesá s odpružením zvládajú mesto aj nerovnejší povrch dediny. Navyše má aj reflexné prvky pre zvýšenú viditeľnosť za zhoršeného počasia. A vodoodolná látka so zabudovaným UPF 50+ ochranným faktorom, ktorá ochráni dieťa aj v pochmúrnom počasí.

Jednoznačne Vám môžem kočík Petite&Mars Royal odporučiť. Spĺňa Vaše požiadavky, a je pre Vás vhodným modelom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally