Je lepší kočík Kinderkraft, Kinderkraft Vesto alebo Bebetto Nico Estilo?

Zodpovedané
29. jan 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere športového kočíka. Používať ho budem prevažne v meste a sem tam terén. Respektíve nespevnená vozovka. Bývame v byte a výťah máme medzi poschodím. Dcérka má 6,5 mesiaca a váži cca 7 kg.

Mám vyhliadnuté tri športové kočíky, ktoré sú otočné v oboch smeroch. Prvý je Kinderkraft All Road, druhý Kinderkraft Vesto a tretí Bebetto Nico Estilo.

Ktorý z nich je najlepší?

Aký iný športovy kočík otočný v oboch smeroch odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ak nie si veľmi náročná, a nebude ti prekážať občasné vŕzganie konštrukcie, tak si jeden z modelov pokojne zaobstaraj.

Kinderkraft All Road je športový kočík s otočným sedadlom, ktorý sa môže pochváliť veľmi príjemnou cenou. Má veľké zadné kolesá s všestrannou prechodnosťou aj mierne nerovným terénom. V hodnoteniach však mamičky uvádzajú vŕzganie. Je pomerne ľahký (11,6 kg) a zložíš jo jednou rukou na plocho aj s nasadeným sedadlom. Strieška je vodeodolná a má UV ochranu. Sedadlo je polohovateľné do úplného ľahu. Jeho plusom je aj jeho priestrannosť. Dodávaný je s týmito doplnkami - pláštenka, moskytiéra, nánožník a držiak na nápoje. Cena nového sa tu na MK pohybuje od 229 eur.

Kinderkraft All Road

Kinderkraft Vesto je veľmi podobný All Road-u. Tá istá 15 kg nosnosť a rozmery sedadla sú totožné. Rovnaké je aj použité odpruženie. Kolesá má však oproti Road-u penové. Cenou sa pohybuje tu na MK od 189 eur.

Kinderkraft Vesto

Bebetto Nico Estilo je športový kočík s vyššou 13,4 kg váhou. Jeho kúpou za príjemnú cenu, získaš luxusne pôsobiaci plne odpružený all-terrain športový kočík. Sedadlo je otočné a ide až do ľahu. V ponuke je s plnou výbavou. Cena nového sa tu na MK pohybuje od 265 eur.

Bebetto Nico Estilo Pro

Ja osobne by som sa skôr poobzerala po kočíku Reemy R8. Je to kočík českého výrobcu. Hliníková konštrukcia váži 11 kg, a je vybavená odpružením všetkých kolies. Tie pohltia bežné otrasy. Predné kolesá sú penové - vhodné predovšetkým na nenáročné prechádzky. No zadné nafukovacie kolesá - sú určené pre hladšiu jazdu. Športové sedadlo je plne otočné v chrbtovej i nožičkovej časti. Sedadlo dokážeš napolohovať až do ležiacej polohy. R8 je dodávaný s pláštenkou, nánožníkom a moskytiérou v sete. Bohužiaľ cena dvojkombinácie je už od 481 eur.

Reemy R8

Poprípade ti odporúčam Hauck Mars, je to mestský športový kočík. Jeho jednoduchý, no moderný dizajn podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou (až 25kg) nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou - 10,2 kg. Zložíš ho jednou rukou do kompaktných rozmerov. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, ale zvládnu aj občasný lesný terén. Športové sedadlo je otočné a polohovateľné až do ľahu. Taktiež je vybavené UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. Vo výbave je aj zvýšený nánožník. Je cenovo dostupný. Tu na MK sa jeho cena pohybuje od 320 eur.

Hauck Mars

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally