Je lepší kočík Bugaboo Bee 3 alebo Bugaboo Bee 5?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom kočíka Bugaboo Bee. Momentálne máme Joolz Geo pre 2-ročné dieťa. Veľmi sa mi zapáčil Bugaboo Bee.

Nový Bugaboo Bee 6 kupovať nechcem, je dosť drahý. Kúpila by som z bazáriku.

Je lepšie kúpiť Bugaboo Bee 3 alebo Bugaboo Bee 5?

Vo funkčnosti som nevidela rozdiel. Malý spáva ešte v kočíku, čiže polohovanie nožičiek v každom prípade chcem dokúpiť (Aliexpress) a aj madlo.

Alebo mám radšej ostať pri našom Joolz Geo?

Na Bugaboo Bee sa mi páči, že má priestranné sedenie, vysokú chrbtovú opierku. Poznám ho však iba z fotiek.

Ďakujem

Ahoj,

rozdiel medzi Bugaboo Bee 3 a Bugaboo Bee 5 je na pohľad minimálny. Avšak je podstatný.

Bugaboo Bee 5 bol vylepšený nasledovne:

  • Na konštrukciu kočíka pribudli integrované body na upevnenie príslušenstva. Slnečník, držiak nápojov či prídavný stupienok pre staršie dieťa, tak dokážeš jednoducho nakliknúť.
  • Správne rozloženie konštrukcie indikujú laserom vygravírované znaky namiesto predtým nalepených (tie sa časom odlepili a ty si nevedela, či máš správne rozložený kočík).
  • Znovu zväčšený nákupný košík. Jeho súčasťou je samostatné vrecko na pláštenku.
  • Vylepšené kolieska s citeľnejším odpružením, vďaka nim je jazda ešte pohodlnejšia.
  • Problém zanášania kolies (predchádzajúcich verzií) vyriešil nový systém s jednoduchším čistením.

A nesmiem zabudnúť na dostupnosť náhradných dielov. Pri Bee 5 nie je problém zakúpiť. Pri Bee 3 už začína byť, nakoľko výroba skončila v roku 2017.

Sama som majitelkou Bee 5 a kupovala som ho na výlety a prechádzky. Chcela som otočný, ľahký a skladný model. Úplný ľah podmienka, pretože syn v ňom spáva poobedný spánok. Kolmý sed výhoda, ten som nevyžadovala. A môžem povedať, že som veľmi spokojná. A kúpu neľutujem. Madlo nevyužívam. U nás je plne využívaný Snack Tray pultík a držiak na pohár. A polohovanie nožičiek synovi vôbec nechýba. Opierka nôh, teda sedadlo je výsuvné a dostatočne dlhé.

Jeden kočík nestačí, pretože potreba mamičky a dieťaťa sa mení. Či kúpiť nový alebo si nechať starý, teda ja nevyriešim. Odpoveď je na Tebe.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally