Je kočík Kinderkraft Grande ľahký, skladný, má veľkú striešku a veľký úložný priestor?

Zodpovedané
5. máj 2022

Ahoj,

pre nášho 8 mesačného syna hľadáme nový športový kočík. Ten z trojkombinácie, ktorý máme nám vôbec nevyhovuje. Je to Kunert Tiaro a je veľmi ťažký a hlavne nepraktický. Musí sa rozoberať na dve časti a aj tak zaberie celý kufor auta.

Požiadavky:

  • ľahký,
  • skladný, aby zaberal čo najmenej miesta,
  • pohybujeme sa väčšinou v meste, ale určite by mal zvládnuť minimálne aj trošku rozbitejšie dedinské cesty, rovnejšiu poľnú alebo lesnú cestičku,
  • mal by mať veľkú striešku,
  • možnosť úplného ľahu,
  • veľký úložný priestor,
  • cenovo do 150 eur.

Dnes sme mali cestu okolo jednej predajne, kde sa mi výzorom a ľahkosťou veľmi zapáčil kočík Kinderkraft Grande.

Je tento kočík kvalitný?

Spĺňa naše požiadavky?

Odporučila by si mi ho, alebo je pre nás vhodnejší iný?

Ďakujem

Ahoj,

Kinderkraft Grande je kočík za dostupnú cenu pre nenáročných rodičov. Materiály zodpovedajú cene, či už je to kvalita plastov, spojov (občas môže vŕzgať) alebo textílií. Ale kto za tú cenu nečaká zázraky, môže byť príjemne prekvapený. Nájdeš u neho dlhú striešku, veľký nákupný košík, priestranný sedák s polohovaním nôh, ktorý je možné nastaviť jednoducho do úplného ľahu. Ku kočíku je bohaté príslušenstvo - nánožník, držiak nápojov alebo pláštenka. Na Tvoje požiadavky by mohol plne stačiť. Nosnosť má teda len do 15 kg, čo je pre také malé dieťa plne dostačujúce. Časom však hrozí, že by si musela zaobstarať ešte ďalší kočík, pokiaľ bude dieťa ťažšie.

Ak chceš kočík aj do terénu, tak by som skôr odporučila Kinderkraft Grande LX. Ten má aj predné kolesá gumové a nie penové.

Ja osobne by som išla skôr do modelu Kinderkraft Grande LX.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia