Je kočík GB Maris kvalitný?

Zodpovedané
19. sep 2023

Ahoj,

rozmýšľam nad kúpou kočíka GB Maris. Žijeme v meste, kde chodníky nie sú v najlepšom stave. Dieťatko čakáme v apríli.

Bude to vhodný kočík pre nás?

Sú menšie kolieska nevýhodou?

Zaujal ma preto, lebo je iný a neznámy.

Ďakujem

Ahoj,

značka GB je skratkou pre Goodbaby, ktorá vlastní aj ďalšie sesterské značky. Medzi inými aj Cybex, Evenflo či Urbini. Jej modely sú dizajnom najpodobnejšie práve Cybex kočíkom.

GB Maris 2 je druhou generáciou pôvodného modelu GB Maris. Maris 2 sa od neho líši pridanou funkciou nastaviteľnej rodičovskej rukoväte vo výške od 103,5 do 111 cm, preto je vhodný pre rôzne vysokých rodičov. Vylepšením prešiel aj systém odpruženia, ktoré je mäkšie a s viditeľnými zadnými pružinami. Jeho penové kolesá sú stavané na rovnejší mestský terén bez kamienkov, ktoré by ich poškodili.

Obidva modely sa už dlhšie nevyrábajú (približne od roku 2018), takže kočíky zakúpiš buď ako bazárové, resp. zo starších skladových zásob.

Pri nerovnom mestskom teréne pre Teba tento model nie je vhodný. Ak by si bývala v meste s upravenými chodníkmi, tak by to bol pre Teba skvelý neopozeraný model kočíka.

Ak chceš niečo dizajnovo zaujímavé a neokukané, tak si pozri kočík Concord Neo. Zaujme Ťa konštrukciou v tvare písmena Y a odolnými kolesami s dvojitým odpružením, ktoré si hravo poradia s nerovnejším terénom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally