Existuje terénny kočík s vlastnosťami cestovného kočíka?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

pre svoju 15-mesačnú dcéru hľadám ľahký, skladný, odolný kočík, ktorý zvládne aj mimomestský terén.

Dcéra už v kočíku nespí. Má rada prehľad, ale pokiaľ ideme s manželom či kamarátkou, chce na nás vidieť. Preto je pre mňa dôležité, aby bol kočík obojsmerný. Bývame na druhom poschodí bez výťahu, tak hľadám ľahký kočík, ktorý zvládnem s dcérou vytiahnuť do schodov.

Teraz máme Tutis Viva4 a ten už mi pre váhu aj zložité skladanie vôbec nevyhovuje. Najčastejšie sa pohybujeme po meste, ale niekoľkokrát za rok letíme na dovolenku. Preto by bolo ideálne, ak by šiel kočík zložiť do rozmeru príručnej batožiny (ale nie je to podmienkou). Často tiež jazdíme na chalupu alebo na výlety do prírody. Kočík by mal zvládnuť aj jazdu po štrkovej či lesnej ceste.

Moje požiadavky sú:

  • Cena do 400 eur.
  • Váha maximálne 8 kg.
  • Nosnosť aspoň 22 kg.
  • Kolieska z materiálu vhodného do mesta, ale aj na výlety do prírody (napr. lesná cesta) a zodpovedajúce odpruženie.
  • Okienko v strieške.
  • Obojsmerná jazda.
  • Možnosť úplného sedu.
  • Jednoduché zloženie, ideálne poťahy smerom dovnútra.
  • Predĺžená strieška s ochranou proti UV žiareniu.
  • Súčasťou nánožník, pláštenka a moskytiéra výhodou.

Nedarí sa mi nájsť taký typ kočíka, aby vyhovoval všetkým mojim požiadavkám.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

riešením by mohol byť model Cybex Eezy S-Twist+², ktorý je ultraľahký a ultraskladný športovým kočík určený na cestovanie a pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením s funkciou samostatného státia. Športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Vďaka menším bočniciam má dieťa dostatok súkromia a je chránené pred nevľúdnym počasím.

No, ani tento model nespĺňa všetky Tvoje požiadavky. Zlúčenie otočnosti, nízkej hmotnosti do 8 kg, menších rozmerov a zároveň, aby mal kolieska z materiálu vhodného do mesta, ale aj na výlety do prírody (napr. lesná cesta) a zodpovedajúce odpruženie, tak to sa navzájom vylučuje.

Bolo by fajn, ak by si jemne zľavila zo svojich nárokov na odpruženie a kolesá kočíka. Ty v podstate potrebuješ kočík, ktorý je hybridom cestovného a terénneho. Bohužiaľ, takýto model ešte na trhu nie je.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally