Existuje dlhší kočík vhodný na zimu?

Zodpovedané
4. nov 2023

Ahoj,

kočík je u mňa nevyhnutná vec, pretože dieťa (1,6 roka, 12 kg) inde spať nechce. Máme Easywalker Jimmey, ktorý je super, ale už sa do neho ledva zmestí. Trčia mu z neho nohy. Vyzerá to tak, že kočík budeme ešte používať nejaký rok vyslovene na spanie. Chcela by som Ťa poprosiť o nápad na dlhší kočík, prípadne Tvoj názor ako toto riešiť.

V lete sme používali Elodie Details Mondo a zvládol aj horší terén. Zároveň bol spratný a ľahký. Na zimu sa mi zdá byť taký, že by do neho fučalo z každej strany. A je tiež krátky.

Existuje golfáč, alebo nejaký iný kočík pre dlhšie deti, kde je dieťa viac chránené pred chladom?

Potrebujem:

  • priestranné lehátko (dáva si ruky nad hlavu pri spánku) aj na zimný fusak alebo podložku,
  • mať relatívne menší priestor pod strieškou a lehátkom (podobne ako má športový Jimmey, keď je sklopený v ľahu),
  • zvládnuť terén na dedine,
  • kolmý sed,
  • rovný ľah,
  • dlhú striešku ideálne až po madlo (nie je podmienkou).

Ďakujem

Ahoj,

nedávno som v poradni na podobnú otázku odpovedala, spomínam v nej všetky najpriestrannejšie kočíky, ktoré sú momentálne na trhu. Pripínam Ti ju sem pre inšpiráciu:

Pri takýchto kočíkoch však nečakaj kolmý sed, pretože väčšina z nich ich nemá. Stačí Ti však prikúpiť špeciálny univerzálny pás. Ten dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe.

Osobne Ti odporúčam zamerať sa na kočíky značky Baby Jogger, pretože tie majú na trhu najpriestrannejšie sedadlá a najdlhšiu ložnú plochu, ktorá presahuje 100 cm.

Naj modelom z ich širokej ponuky je Baby Jogger City Mini GT2, ktorý má skvelo odpružené kolesá. V názve má „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú však vhodné do mesta a aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. To však má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally