Easywalker Jackey XXL verzus Carrello Bravo SL. Ktorý je vhodnejší pre dlhého 5-mesačného syna?

Zodpovedané
22. okt 2023

Ahoj,

rozhodujem sa medzi kočíkom Easywalker jackey XXL a Carrello Bravo SL pre 5-mesačného chlapčeka. Do vaničky sa už nezmestí a chceme už športový kočík. Syn má 8,15 kg a nosí už veľkosť 80. Je veľmi dlhý.

Hľadáme priestranný kočík a chceme, aby nám nejaký čas vydržal. Tieto dva sa mi zatiaľ pozdávali najviac, ale nebránim sa inému.

Požiadavky:

  • musí ísť do úplného ľahu,
  • priestranná sedacia časť, aby vydržal do 3 rokov,
  • xxl strieška,
  • veľké kolesa - aby zvládol výlet v Tatrách, či dovolenku v Chorvátsku,
  • ľahko zložiteľný,
  • priestranný nákupný košík je veľké plus.

Ďakujem

Ahoj,

pre takto malé deti skôr odporúčam otočné športové kočíky, pretože väčšinou vyžadujú priamy očný kontakt s rodičom. Navyše neotočné sedadlá športových – tzv. pokračovacích kočíkov sú tvrdšie. Zároveň sa blíži zimné obdobie, kedy dieťa potrebuje mať z kočíka teplé a útulné miesto.

Pozri si športový kočík Moon Sport. Ten je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom teréne. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom v oboch smeroch. Športové sedadlo je dostatočne priestranné a s možnosťou napolohovania do skoro rovného ľahu. Rodičovskú rukoväť je možné nastaviť do výšky 105 cm, preto je vhodný skôr pre nižších a stredne vysokých rodičov.

Podobnými modelmi sú Zopa Quest, Zopa Move Cross, Espiro Only Way, Easywalker Rudey alebo Jané Crosswalk R.

Z cestovných kočíkov môžeš na dovolenku pozerať po otočnom kočíku - napríklad Cybex Eezy S-Twist+². Má unikátnu schopnosť otáčania sedadla o 360 stupňov, bez odňatia z konštrukcie – odistením poistky a točením priamo na podvozku. Má úplný sed, kompaktné rozmery po zložení. Nevýhodou je užšie sedenie a menšie kolieska, ktoré teda Tatry nezvládnu.

Pozri si aj cenovo dostupnejší model Cavoe Ideo.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally