Aký súrodenecký kočík s čo najvyššou nosnosťou je vhodný pre novorodenca a 2,5 ročného?

Zodpovedané
4. aug 2021

Ahoj,

mám 5 ročnú dcérku, ktorá váži 20 kg. Má DMO, takže nevládze chodiť a rada sa ešte zvezie. Synček má dva roky, váži 12 kg a je autista ktorý musí byť v kočíku. Inak by utiekol.

V decembri čakáme bábätko. Potrebujem kočík s čo možno najvyššou možnou nosnosťou a veľkými kolesami. Prioritne kočík bude používať ten 2,5 ročný a bábätko, ale určite sem tam aj 5 ročná.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak by som sa v tvojom prípade zamerala na čo najvyššiu nosnosť súrodeneckého kočíka a to až 39kg. Ako typ mi vyšiel BRITAX RÖMER Kočík B-Agile Double. Je relatívne ľahký, s nenáročnou manipuláciou. Dlhá rodičovská rúčka so stredovým úchytom myslí aj na ovládanie jednou rukou. Sedáky sú aj v sediacej polohe mierne naklonené, môžeš ich polohovať nezávisle od seba až do ľahu.
Malou chybičkou v mojom poňatí je, že opierka nôh sa nedá polohovať. Autosedačku na konštrukciu pripojíš iba jedného typu. A predáva sa bez madla či pultíku, tie si musíš dokúpiť samostatne. Ako aj vložné tašky s ktorých vytvoríš hlbokú vaničku.

Britax B-Agile Double

Ďalšie kočíky, ktoré ti teraz spomeniem majú už maximálnu nosnosť pod 30kg.

Určite si tiež pozri Bumbleride Indie Twin, pre jeho štyri veľké nafukovacie kolesá s mäkkým odpružením, ktoré zaručujú hladkú jazdu v každej situácii a jednoduché, jednoručné ovládanie kočíka. Taktiež vyzdvihnem jeho odkladacie vrecká, ktoré sa vždy zídu.

Bumbleride Indie Twin

A posledným typom je určite Easywalker Duo Plus jeho sedadlá sú dostatočne priestranné aj pre väčšie deti. Môžeš ich individuálne napolohovať rozopínaním klipu a zipsov z mierne šikmého sedu až do ľahu vhodného prakticky od narodenia. Nevýhodou za mňa je madlo, ktoré je spoločné pre obe sedadlá. Pre maximálny komfort novorodenca ku kočíku možno pripojiť hlbokú vaničku a autosedačku pomocou adaptérov.

Easywalker Duo Plus

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally