Aký súrodenecký kočík pri troch malých deťoch?

Zodpovedané
19. dec 2021

Ahoj,

mám 2 deti, tretie na ceste. Obe su momentálne ešte v kočíku. Menšie ešte nechodí.

Ako budem s deťmi chodíť v budúcnosti?

Aký súrodenecký kočík by bol vhodný?

Väčšie dieťa sa bude ešte dlho voziť, keďže nerado chodí. Možno na začiatku bude novorodenec v nosiči a dvaja v kočíku.

Potrebujem spratný kočík, ktorý sa zmestí aj do výťahu. Mal by byť fajn do mesta a na jemný terén. Rozumná cenová relácia.
Uvažovala som aj nad tým, že staršie už dovtedy bude chodiť a potom 2 menšie do kočíka. To by som potrebovala teda aj vaničkovú časť. Väčšina týchto súrodeneckých kočíkov som videla športových.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

keby som ja bola na tvojom mieste, tak by som asi rozmýšľala nad tandemovým kočíkom s možnosťou variability. Teda použijem pre dve deti, neskôr pre jedno a pridala by som pre tretie najväčšie skejt + sedátko na skejt (podobné Zope - keď budeš vedieť značku kočíka).

ZOPA Stúpadlo ku kočíku Segboard

ZOPA Stúpadlo ku kočíku Segboard jeho pomocou sa aj starší chodiaci súrodenec môže kedykoľvek zviezť.

ZOPA Sedátko ku stúpadlu Segboard

ZOPA sedátko ku stúpadlu Segboard určite oceníte, ak vozíte v kočíku malé dieťatko a súčasne sa staráte o staršie dieťa, ktoré už chodí samé.

Neviem, čo znamená v tvojom ponímaní rozumná cenová relácia? Skôr by som sa zamerala na kvalitu: "Lepší bazárový ale kvalitný model, ako nový!"

Ako prvý ma napadol Quinny Hubb. Je to moderný variabilný športový či kombinovaný kočík s množstvom veľmi praktických funkcií. Najvýraznejšou je obrovský nákupný košík s postranným vreckom s nosnosťou až 20 kg! Na nerovných povrchoch oceníš aj bezúdržbové kolesá s pneumatikami plnenými penou.

Quinny Hubb Mono

Môžeš si o ňom prečítať aj bližšiu recenziu tu: https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/article/quinny-hubb-tank-pre-1-2-i-3-deti-s-ezktzy/

Easywalker Harvey je kočík, ktorý sa okrem unikátneho moderného dizajnu chváli tiež vysokým komfortovm jazdy, jednoduchým používaním a možnosťou využiť ho aj ako tandemový kočík pre dve deti. Je zároveň jedným z najľahších full-size a single-to-double kočíkov na trhu. Tento rok vyšla Harvey3, takže máš výhodu a jeho predchádzajúci model Harvey2 kúpiš vo veľmi výhodnej cene.

Easywalker Harvey2

Skús si pozrieť aj Cybex Gazelle S. Je prvým single-to-double, teda kočíkom využiteľným ako v jednomiestnej verzii, tak aj vo forme dvojmiestneho tandemu. Veľkostne patrí do strednej triedy. A čo sa týka zaberania priestoru a váhy, tak aj priestorom pre dieťatko. Ohromí však schopnou konštrukciou s vysokou nosnosťou (každý sedák má uniesť až 22 kg), ako aj super priestranným nákupným košíkom s nosnosťou ďalších extra 12 kg. Výhodnými sú aj odpružené kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou, s ktorými s kočíkom prejdeš aj nerovnosťami.

Cybex Gazelle S 2020

Prípadne si pozri kočíky značky Phil&Teds . Tie sú už ale v skutku športovejšie.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally