Aký súrodenecký kočík pre ročné dieťa a novorodenca?

Zodpovedané
3. jan 2024

Ahoj,

hľadám kočík pre súrodencov – novorodenec a ročné dieťa (ešte nesedí a nechodí, je dosť hypotónne).

Máme ponuku na Jedo DUO. Najskôr ma však zaujal Bugaboo Donkey alebo Thule Urban Glide 2 Double. Ani jeden mi však nepríde dokonalý pre moje potreby a zle sa mi dohľadávajú informácie, napríklad rozmery ložnej plochy športiaku. Deti zatiaľ máme chudé, ale dlhé.

Čo určite chcem?

  • aby boli sedačky vedľa seba a nie za sebou alebo nad sebou,
  • aby mal kolesá, ktoré zvládnu poľnú/lesnú cestu,
  • aby mal dostatočný športiak pre nášho staršieho (dlhý, nesediaci),
  • dlhá ložná plocha,
  • úplný ľah,
  • čo najväčšia nosnosť,
  • možnosť dvoch športiakov
  • aby nestál viac ako 1000 EUR (kľudne z druhej ruky).

Čo by som ocenila?

  • poriadnu brzdu,
  • meniť smer športiaku,
  • možnosť pri športiaku nastavovať časť pri nohách a pri hlave zvlášť,
  • keby to nebol najširší kočík na trhu.

Čo by bolo fajn?

  • urobiť z neho mono kočík,
  • aby sa nemuseli dávať dole kolesá pri skladaní do auta.

Ktorý súrodenecký kočík splní moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

jediným dostupným kočíkom na trhu, kde sedia deti vedľa seba a zároveň sa dá prerobiť na mono kočík je model Bugaboo Donkey 5.

Osobne Ti radím zvážiť populárny otočný model Valco Baby Snap Ultra Duo. Ten sa tiež so šírkou 74 cm pohodlne zmestí do klasických 80 cm dverí. Viac info o ňom nájdeš v tejto mojej nedávnej odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally