Aký športový kočík vydrží do konca kočíkovania?

Zodpovedané
6. sep 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý chcem využívať od septembra do jari.

Potom ho vymením za ľahší, skladnejší, na príležitostné presuny. Aktuálne má naša 17-mesačná dcéra Cybex Melio (teraz v lete). Ale na zimu potrebujeme niečo vhodnejšie. Dcérka sa rada vozí.

Kočík by mal spĺňať:

  • dostatok priestoru (aj na zimný fusak),
  • väčšiu striešku,
  • vhodný do snehu,
  • samozrejme vyššia nosnosť (22 kg),
  • vhodný pre mňa - mám 170 cm,
  • kočíkovanie iba v meste,
  • nie veľký po zložení,
  • nižšia váha,
  • odpružený, keďže nie vždy sú chodníky od snehu, aj keď bývame v meste,
  • originálnosť - niečo, čo nemá každý - Petite&Mars je fajn, ale má ho každá druhá mamina, tak isto Britax alebo Oyster,
  • môže byť aj trojkolesový (u nás ho veľmi nevidím), okrem Thule,
  • najlepšie čierny - žiadne "kikiriki" farby,
  • cenovo do 400 €.

Ďakujem

Ahoj,

v takomto prípade jednoznačne kočíkovú novinku Easywalker Jackey XL. Má fixnú rodičovskú rukoväť o 5 cm vyššiu ako nižší Jackey. Je vo výške 109 cm. Nemá zadnú os kolies, takže nemáš o čo zakopávať. Kolesá z tvrdenej gumy a dvojité odpruženie skvele zvládajú terén.

Je to vlastne úplná novinka na trhu, ktorá je špeciálne určená pre Vás vyšších rodičov!

A my nižší môžeme plakať za väčšou XL strieškou a za väčšími kolesami. Priemer predných je 17,8 cm a zadných je 25,4 cm.

Inak je úplne rovnaký ako Jackey, ktorý na trhu ostáva. Je to model určený pre stredne vysokých rodičov. Nedávno som o ňom napísala podrobnú recenziu, ktorú si môžeš prečítať. Jeho cena sa pohybuje okolo 399 eur.

S Easywalker Jackey XL budeš určite jedinečná. Tento nový model ešte dlho nebude mať každá druhá maminka!

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally