Aký športový kočík do mesta aj do terénu?

Zodpovedané
24. jan 2024

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s kúpou športového kočíka pre ročné dieťa. Musí si poradiť aj s terénom, nakoľko sa prechádzam často po lesných cestičkách. A nech to nie je žiadna hrkálka. Kočík môže byť kľudne aj z druhej ruky.

Ďalšie moje podmienky sú:

  • otočné sedadlo,
  • pre vysokých rodičov,
  • priestranný nákupný košík,
  • polohovanie do úplného ľahu,
  • dobré odpruženie všetkých kolies,
  • skladný do auta.

Vieš mi poradiť?

Je nejaký rozdiel medzi kočíkom Cybex Talós S Lux 2000 a 2022?

Ďakujem

Ahoj,

rozdiel medzi ročníkmi 2020 a 2022 Cybex Talos S Lux 2020 nie sú.

Zmenou prešiel až nový model Cybex Talos S Lux, ktorý vyšiel pre rok 2023. Od svojho predchodcu Cybex Talos S Lux 2020 sa líši predovšetkým novým pneumatickým odpružením konštrukcie, zvýšenou 10 kg nosnosťou nákupného košíka a vylepšený bol aj spôsob zapínania 5-bodových pásov, ktorý je teraz podobný tomu v autosedačkách.

Je to kočík, ktorý sa vďaka teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväti vo výške od 102 do 112 cm hodí pre stredne vysokých a vyšších rodičov. Nový model pre rok 2023 vďaka vylepšenému pneumatickému odpruženiu konštrukcie a kolies lepšie zvláda aj prejazd rôznorodými terénmi.

Osobne však radšej odporúčam na nerovné povrchy skôr trojkolesový kočík, ktorý lepšie zvláda prejazd terénom. Zároveň sa s ním jednoduchšie v teréne aj manipuluje.

Skús si pozrieť trojkolesové kočíky – Kinderkraft Helsi, Baby Jogger City Mini GT2.

Prípadne zváž kúpu bazárového modelu Britax B-Motion 4 Plus.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally