Aký je rozdiel medzi kočíkom Joie Mytrax a Joie Muze?

Zodpovedané
7. mar 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Joie Mytrax a Joie Muze (LX).

Aký je rozdiel medzi týmito kočíkmi?

Sú podobné, ale cenovo sú v inej kategórie.

Ďakujem

Ahoj,

rozdiely medzi nimi sú pomerne veľké, hoci môže zdanie klamať. Joie Muze (LX) je ľahký mestský kočík určený skôr na nenáročný povrch kvôli slabšiemu odpruženiu a malým kolesám. Jeho hmotnosť je o dosť menšia, váži len 8,6 kg. Nižšiu má aj nosnosť (17,5 kg). Rozmerovo je vhodný skôr pre menšie deti, pretože chrbtovú opierku má dlhú len 42 cm. Celková ložná plocha je 80 cm dlhá.

Joie Mytrax má vyššiu hmotnosť - necelých 12 kg. Za to ponúkne vyššiu nosnosť (22 kg) a aj celkovo väčšie rozmery. Ložná plocha je dlhá 94 cm. Ďalší zásadný rozdiel je v kolesách, ktoré má väčšie a s lepším odpružením. Zmenil sa aj materiál. Zadné sú nafukovacie a predné majú penovú výplň, takže Mytrax prejde terénom bez problémov. Rukoväť má teleskopickú a je potiahnutá koženkou.

Odporúčam rozhodne Joie Mytrax. Teda ak Ti nevadí jeho vyššia hmotnosť. Ponúka super jazdné vlastnosti a je priestranný aj pre väčšie dieťa. Joie Muze (LX) je síce ľahký, ale rozmery má nedostatočné. O chvíľu by si kupovala ďalší kočík.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia