Aké sú plusy a mínusy kočíka Bugaboo Fox 3 a Junama Candy?

Zodpovedané
3. máj 2023

Ahoj,

s manželom sa rozhodujeme medzi Bugaboo Fox 3 a Junama Candy.

Aké sú výhody a nevýhody týchto kočíkov?

Bývame na 3. poschodí bez výťahu, konštrukciu však budeme nechávať v aute. Byt máme zatiaľ 1,5-izbový a nemáme miesto na odkladanie kočíka. Kočík budeme používať len v meste.

Do koľkých mesiacov, resp. kg sa dá využívať hlboká vanička?

Oplatí sa kupovať 3-kombináciu, ak v aute budeme mať autosedačku rastúcu s dieťaťom?

Ďakujem

Ahoj,

ak budeš mať v aute autosedačku rastúcu s dieťaťom, tak na Tvojom mieste by som o trojkombinácií neuvažovala.

Taktiež by som z hľadiska priestoru uvažovala nad kočíkom so sedadlom typu 2v1, kde máš na výber z dvoch možností:

  • Prvou je Bugaboo Fox 3, kde obidve nadstavby kočíka navliekaš na jeden rám.
  • Druhou je napríklad Petite&Mars Grand II, kde hlbokú vaničku jednoduchým potiahnutím za pásy premeníš na športové sedadlo.

Kočíkom ako je Junama Candy by som sa vyhla. Sú menej skladné a zároveň sa ich váha s nasadenou nadstavbou pohybuje okolo 14 - 16 kg.

Odpovede na podobné otázky : „Do koľkých mesiacov, resp. kg sa dá využívať hlboká vanička?”, ale aj ďalšie užitočné tipy ako vybrať kočík, nájdeš v našich článkoch:

Hlboký kočík sa používa od narodenia do približne 6. až 12. mesiacov veku dieťaťa. Prípadne do doby, kým si samostatne nesadne alebo sa nebude chcieť obzerať okolo seba. Taktiež netreba zabudnúť, že aj hlboká vanička má svoju nosnosť, ktorá je väčšinou +- 9 kg.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally