Oplatí sa mi zobrať spotrebný úver s 0% úrokom a prostriedky investovať do akcií?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Oplatí sa mi zobrať spotrebný úver vo výške 1000 EUR s 0% úrokom a dané prostriedky investovať do akcií?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte nárok na 0%-ný úrok pri spotrebnom úvere, tak sa Vám tie peniaze zobrať a investovať oplatí. Malo by to byť všetko nastavené logicky. Nedával by som to do konkrétnych akcií, nerobil by som z toho hazard.

Môžete si týmito prostriedkami zlepšiť Vaše investičné portfólio. V prvom rade by ste mali mať správne vytvorenú finančnú rezervu vo výške napríklad 6-tich mesačných výdavkov. Zároveň ju mať investovanú vo fondoch, ktoré pravidelne iba rastú a čistým zhodnotením porážajú dlhodobo infláciu, aby ste mali tú rezervu dostatočnú aj o rok, dva či tri. Zvyšné peniaze by som investoval dlhodobo, ale nie do konkrétnych akcií. Skôr do akciových ETF fondov, ktoré majú rádovo nižšie riziko. Vyžadujú si skoro nulovú starostlivosť z Vašej strany a dlhodobo Vám prinesú výborný zisk (7 až 10 percent ročne, možno viac).

Ak by ste rozmýšľali nad tým, ako si správne nastaviť investičné portfólio a ktoré produkty sa najviac oplatí využiť, pokojne mi napíšte mail. Poradím Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk