Ktorá tarifa je pri stavebnom sporení najvýhodnejšia?

Zodpovedané
2. nov 2023

Dobrý deň,

5-ročnému synovi plánujeme založiť PSS - stavebné sporenie.

Je výhodnejšia tarifa JE alebo JF?

Počiatočný vklad by bol 1000 EUR a mesačne by sme odkladali po 50 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

tarifa JE je momentálne pre maloleté dieťa určite výhodnejšia. Ak by ste mu takýmto spôsobom sporili do 18-tky, na konci by mal spolu už aj s daňovým bonusom približne 9750 EUR.

Na trhu sú však aj iné a výhodnejšie možnosti sporenia pre dieťa, kde máte peniaze v prípade výberu skôr na účte a máte oveľa lepšie zhodnotenie. Stavebné sporenie už bohužiaľ dávno nie je také efektívne a výhodné ako bolo kedysi.

Momentálne sa oplatí viac využiť ETF fondy. Pri ich priemernom zhodnotení by vedelo mať Vaše dieťa v 18-tke nie 9750 EUR ako v PSS, ale pokojne aj 17/18 000 EUR. To je skoro dvojnásobok.

Odporúčam si preto prečítať o tejto možnosti viac, kľudne aj na našej stránke, kde sme popísali najlepšie možnosti sporenia pre deti. A tiež v inom článku presné fungovanie ETF fondov.

Sporenie pre deti: https://relyon.sk/blog/najvyhodnejsie-sporenie-...

ETF fondy: https://relyon.sk/blog/investovanie-do-etf-fondov/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk