Kedy musím previesť banke 20% z hypotéky?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

s priateľom si berieme hypotéku. Ja budem ručiteľ. Môj príjem je 859 EUR, priateľov 1700 EUR. Nemáme našetrených 20% na hypotéku.

Kedy musím tých 20% z ceny nehnuteľnosti previesť banke?

Musí to byť pred schválením hypotéky?

Je možné si po schválení hypotéky riešiť dofinancovanie úverom?

Ďakujem

Dobrý deň,

20%, resp. 10% (možno sa budete vedieť kvalifikovať aj na 90%-nú hypotéku) treba previesť najprv pred čerpaním hypotéky, samozrejme až po jej schválení. Dôležité je však prepočítať si, či Vám z príjmu vyjdú obidva úvery, keď 10/20% nemáte našetrených.

Záleží to hlavne od toho, koľko máte detí a koľko máte rokov + či ten príjem je už v čistom. Ak nemáte deti a ste mladí, tak by Vám mala vyjsť hypotéka s dofinancovaním okolo 200 až 210 000 EUR. Ak máte nejaké deti alebo nad 41 rokov, limit sa bude znižovať.

Pokojne mi môžete tieto údaje doplniť do mailu a budem vedieť Vám povedať presne kde a ako Vám vyjdú najlepšie podmienky z hľadiska limitu na hypotéku, úrokovej sadzby, poplatku za poskytnutie a podobne.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk