Ako predísť tvorbe akné u 8 ročnej?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

mám 8 ročnú dcéru, ktorá je v predčasnej puberte (hlavne čo sa týka predčasného dospievania). Má to asi zdedené po mne. Nie je liečená na endokrinológii.

Po vyšetrení nám nebolo doporučené žiadne liečenie. Ja som od 10 rokov trpela ťažkou formou akné, ktorého som sa zbavila až ako 21 ročná po liečení Roaccutanom.

Dcéra má prvé príznaky zapálených vyrážok, uhre na nose. Nechcem, aby sa u dcéry opakovalo, to čo u mňa.

Treba jej urobiť nejaké vyšetrenia?

Ako čistiť pleť a čo má používať?

Aké vitamíny by mala užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej otázky som nepochopila, či už dcérka absolvovala endokrinologické vyšetrenie. Ak nie, je to prvá ambulancia, do ktorej by ste ju mali objednať.

Ak sa u dcérky akné vyskytlo už v 8-mich rokoch, odporúčala by som Vám pravidelné sledovanie v dermatologickej ambulancie, kde by dcérke poradili efektívnu liečbu.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo