20 mesačný synček má pod okom už tri mesiace vyrážku. O aký problém ide?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

20 mesačnému synčekovi sa v decembri objavila vyrážka pod pravým okom. Nebolí ho, môžem ju chytať. Neškriabe si ju, tak predpokladám, že ho nesvrbí.

Pupák nie je zapálený a ani tvrdý. Koncom januára ako keby dozrel. Keď som ho dojčila a prešla som nechtom, tak sa otvoril a vytiekla voda, krv a také tvrdé biele kúsky. Ostala mu chrastička a tá je stále rovnaká. Trvá to už tri mesiace.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vášho popisu, že z vyrážky "vytiekla vodička a tvrdé biele kúsky", by mohlo ísť napr. o veľkú molusku, ktorá má vírusový pôvod.

U synčeka treba vyšetriť kožu celého tela a poradiť sa o možnosti odstránenia v kožnej ambulancii.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo