Manželke nestačí 500€

inhibiitor
16. jan 2022

Ahojte chcem sa spytat.. sme spolu 6 rokov a zena je na materskej resp. Rodicivskej. Ma 400€ a 100€ jej davam ja +platim hypoteku , nakupi robim , veskere naklady na domacnost riesim ja zo svojho platu, je podla vas 500€ tak malo aby sme sa stale hadali ze nevie usetrit ani cent a kazdy mesiac aj tak nakoniec este davam
Peniaze ja? Uz som zufaly ..

guliver19
16. jan 2022

@inhibiitor zene na md ak platis veci ako si pisal to musi bohate stacit. Netreba minat na zbytocbosti, ja sa snazim zit menej konzumne, hovorim za seba, mne by stacilo!

prasiatko30
16. jan 2022

A na co ich mina?

alexandra2468
16. jan 2022

@inhibiitor a na co mina manzelka tych 500e mesacne?
Ja tiez miniem mesacne nasobne viac, tiez som na rodicovskej, ale teda zabezpecujem chod celej domacnosti.

basullinka
16. jan 2022

Najskôr som si povedala, že 500 eur je malinko, ale keď píšeš, že hypoteku, náklady na domácnosť a aj nákupy (potravin?) riešiš len ty, tak si neviem predstaviť, za čo môže minút toľko peňazí.

karamellka1
16. jan 2022

@inhibiitor pokiaľ nekupuje potraviny, tak by jej to malo stačiť

deedol
16. jan 2022

nepises, co kupuje ona. co drogeria, cistiace prostriedky, mlieko pre dieta, plienky, oblecenie pre seba/dieta, topanky? teoreticky by malo stacit tych 500€ na to, ak nekupuje neviem ake znacky, ale skuste si to vy dvaja spolu prejst, ze kam tie prachy idu.

dskjhfdlkdjhl
16. jan 2022

@inhibiitor My sme mali vzdy spolocne peniaze a nikdy sme sa v nicom nevydelovali, takze neviem posudit, ci mina vela alebo malo, lebo nie je jasne, co plati. V kazdom pripade je zaklad, ze sa treba prikryvat len takou perinou na aku mate a nie sa vadit kvoli peniazom. Clovek je vtedy dospely, ked si aj toto vie zrovnat v hlave. Takze namiesto hadok by ste si mali sadnut a prejst v klude utraty napr. za tento mesiac a dohodnut sa, co je a co uz nie je treba.

jankapepe
16. jan 2022

@inhibiitor všetky potraviny kupuješ ty? Drogériu? Pracie prostriedky? Energie? Poplatky za dom byt? Poplatky za školu, škôlku? Benzín? Cestovné? Lieky?
Jej náklady sú ktoré z tohto plus iné....

moniquer
16. jan 2022

Podľa toho, čo píšeš, je veľmi rozšafná, pokiaľ teda z toho nekupuje veci pre dieťa. Mnohí žijú z oveľa menej. Sadnite, rozumne vydiskutujte, hádky nič dobré neprinášajú, len uberajú o energiu.

dzina007
16. jan 2022

zalezi od toho co ma na starosti ona... ak ma 500e len pre seba a na kupu oblecenia pre 1 dieta tak by to stacit malo. samozrejme stale zalezi od znaciek aj ake nakupuje a ako vela nakupuj. lebo da sa kupit mikina za 10e z pepca, za 20e z reservedu ale aj za 40e od bubbe. a vacsinou skor to nestaci tym ktore preferuju tieto drahsie znacky. a vela zo vsetkeho 🙂 a vela maminiecik prepadava tomuto stylovemu trendu 🙂 ale mozem sa mylit. 🙂

kittykat22
16. jan 2022

@inhibiitor oblecenie, obuv, drogeriu, lieky, hracky, cestovne naklady + osobne vydavky plati z tych 500e. Podla mna je 500e skutocne minimum pre zenu a dieta na mesiac po odpocitani nakladov. Stavim sa, ze ty budes jeden z tych muzov co si myslia, ze vsetko sa doma uprace veci chodia domov zdarma a dietata sa vychova same 🙄🙄🙄 Vies co, trocha sa ukludnit by ti nezaskodilo. Zena je na materskej, nema prijem a ty chces este setrit. A jasne, ze na nej. Aby si sa nepototo ...

Zdravim tvoju zenu. Ze ma doba nevdacneho sebeckeho skrta.

fadama
16. jan 2022

stačí si kúpiť iba jednu kabelku a 500e je preč 😂😂😂😂😂

poopsie
16. jan 2022

Tak ja som bola na rodičáku za 220€ a manžel mi nedával nič.. Ja som si ich minula na nákupy do domácnosti a pre dieťa... Všetko ostatné mal na starosti on, aj šetrenie 🤷‍♀️tak jej nedávaj tú 100 ale ju posielaj na šetriaci účet

uglybetty1234
16. jan 2022

No mne pride 500€ mesacne na zenu a jedno dieta na oblecko, kozmetiku atd viac nez dost. Aj tych 400€ by jej malo stacit snad, ci?

poopsie
16. jan 2022

@kittykat22 alebo ona je pekne nevdacna a peniaze jej zhoria v rukách.. Ako toto môžeš vedieť 🤦‍♀️

breznica
16. jan 2022

@kittykat22 ja som mala kedysi cca 200eur a to som platila našim 50eur "za bývanie" a kupovala synovi plienky,nutrilon, rehabilitácie plus ostatné čo nám bolo treba.to je 10 rokov dozadu a nemyslím, že tie ceny šli až tak strašne hore

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinea
16. jan 2022

nerozumiem preco vobec jej este posielas, ked vsetko platis, tak myslim, ze to ma viacej ako dost a teda podla mna nema na co nejako extra minat, teda otazne je, ci nenakupuje nejake nezmysly

dadulamamula
16. jan 2022

Záleží od toho co z tých 500€ platí tvoja žena, ty tahas chod domácnosti a ona co? Načo to preboha minie?

kittykat22
16. jan 2022

@breznica jasne 200e si utratila pre deti a rodinu, a co tebe ostalo? Mi napis ako sa v zivote realizujes a ako dobre vyzeras, ked na teba nic nezostava? Zivot je aj o niecom viac ako len o zakladnych potrebach.

kittykat22
16. jan 2022

@poopsie zhoria v rukach. Si ma pobavila. Ty budes jedna z tych zien ktora vidi len peniaze ako uspokojovanie zakladych potreb. Zivot je aj o niecom viac.

uglybetty1234
16. jan 2022

@kittykat22 tiez sme si pocas rodicaku extra nevyskakovali, ale to neznamena ze zena je suchta zo stajne. POZOR! Nepotrebujes 500€ aby si vyzerala pekne a pestovane. Ale mozno ty hej ;)

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
16. jan 2022

@uglybetty1234 ale tak samozrejme ze si nemozes na rodicaku vyskakovat. Ale pocuvat od chlapa ako ma zena z rodicaku setrit ti pride normalne? 500e urcite nedava na seba a svoje potreby. Su tam aj ine vydavky. A ano mas pravdu ja davam 200e mesacne na seba. Na kozmetiku, vlasy, masaze a ranajky 😀 A vobec sa za to nehanbim. Zivot je len jeden a ja si ho uzivam a neplanujem s tym prestat. Mam sa krasne 🥰🥰

breznica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
breznica
16. jan 2022

@kittykat22 my čo vyzeráme dobre od prírody nemusíme míňať peniaze na úpravy 😛

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makova333
16. jan 2022

@zuzanockamt ma 400 € (asi rodicak 370) a 100€ jej posiela

kittykat22
16. jan 2022

@breznica mne je uplne jedno ako vyzeras a co robis - je to tvoj zivot. Ja sa mam super. Mam peniaze od muza ktore mozem slobodne minat na svoje potreby a rozmary. Som spokojna a stastna. Rada chodim na kozmetiku a vlasy, rada chodim na masaze a pre mna je to zakladne uspokojovanie potrieb. Ked ta nabuduce bude boliet chrbat, tak si na mna spomen 😅

anickaaa6aaa
16. jan 2022

Baby su ženy co sa 500e chodia mesiac do prace. Ak muz vsetko plati a ona je doma s dietatom a ma 500e na svoje "potreby" je to podla mna az az. Ale ja si zas nepotrpim na znackach. Dieťaťu je jedno co ma oblečené hlavne nech je čisté. Rovnako roztrhne teplaky za 5e ako aj za 50e.