Stala som sa vlastníčkou domu automaticky po svadbe?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o informáciu ohľadom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Manžel vlastní pozemok, ktorý mu bol darovaný ešte pred našou svadbou. Na tomto pozemku začal stavať rodinný dom, v ktorom už bývame. Dom bol skolaudovaný až v priebehu manželstva. Hypotéka, ktorú sme na túto nehnuteľnosť dostali je písaná na nás obidvoch.

Je potrebné urobiť nejaký právny úkon na to, aby som aj ja bola vlastníčkou nehnuteľnosti?

Stala som sa vlastníčkou automaticky po svadbe a po skolaudovaní domu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odpoveď na túto otázku je ťažká, pretože pozemok ako aj stavebné povolenie je len na manžela a neviem, v akej etape výstavby ste zobrali hypotéku.

Vlastníčkou ste sa však uzavretím manželstva automaticky nestali. Rodinný dom môže byť potenciálne v režime BSM.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu