Môžem popri Acidum Folicum užívať aj naďalej Inofolic?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

som približne v 6. týždni tehotenstva. Asi pred 5 týždňami som začala užívať Inofolic Combi Premium, (mám naozaj vysoké BMI). Vzhľadom na predošlý MA som bola už u svojho doktora, ktorý mi predpísal Acidum Folicum.

Doktor povedal, že už nevidí zmysel v užívaní Inofolicu, ale teda nepovedal, že ho užívať nemôžem. Tu vo Vašich odpovediach som sa dočítala, že vzhľadom na moju obezitu, by som mala v užívaní pokračovať. No obávam sa, že toho je (bude) už priveľa.

Môžem popri Acidum Folicum užívať aj naďalej Inofolic?

Môže mne alebo bábätku nejako uškodiť príliš veľa kyseliny listovej?

Ďakujem

Dobrý deň,

Inofolic obsahuje aj iné zložky okrem kyseliny listovej.

Spoločné užívanie nemá zmysel, na druhej strane sa kyselinou listovou nedá predávkovať.

Z môjho pohľadu si vyberte jeden alebo druhý preparát a pokračujte v užívaní aj v tehotenstve.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič