Ktorý sirup pre dieťa obsahuje čo najviac zinku a vitamínu C?

Zodpovedané
22. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na sirup na podporu imunity, ktorý je vhodný na dlhodobé užívanie pre deti vo veku 4 a 2 roky. Už pár mesiacov im dávam pravidelne Rin Imun sirup, ktorý obsahuje len 25 % DDD zinku, 31 % C vitamínu a 100 % D3.

Ktorý sirup obsahuje čo najviac zinku a vitamínu C, aby som im už nemuseli dávať vitamíny v inej forme, ale aby bolo všetko obsiahnuté v jednom sirupe?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Ako uvádzate v jednom produkte je vitamín C a vitamín D. Z hľadiska kinetiky vitamínov by sa tieto dva spolu nemali užívať. Vitamín C je rozpustný vo vode a vitamín D v tuku. Je lepšie si tieto vitamíny rozdeliť. Okrem toho, je tam ešte zinok, ktorý pre vstrebateľnosť lepšie užiť nalačno. Dčko zase s jedlom (alebo zapíjať mliekom).

K podpore imunity je vhodná predovšetkým pestrá a vyvážená strava s obsahom vitamínov a minerálov. Z mojej odpovede vyplýva, že je lepšie si kúpiť produkty zvlášť a doplniť len to, čo deťom chýba.

Déčko odporúčam dopĺňať osobitne a celoročne.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie