Ako postupovať pri vynechanej antikoncepčnej tabletke?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

6-ročné dieťa zjedlo 1 tabletku antikoncepcie.

Čo je lepšie urobiť, aby sa mi nerozbil celý cyklus?

Mám normálne pokračovať v užívaní a končiť na 20. deň, alebo túto vynechať a dať si ďalšiu v obvyklom čase (večer)?

Mám vynechať a dať si ďalšiu tabletku ráno a posunúť tak zároveň užívanie HAK z večera na ráno?

Ide o tabletku v 2. týždni.

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate o akú antikoncepciu sa jedná. Doplňte prosím názov, aby bolo možné zodpovedať otázku. Údaje o tom ako pokračovať v prípade vynechania tablety nájdete aj v príbalovom letáku každého lieku.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie