Po akej dlhej dobe od augmentácie je možné ísť na masáž a bezpečne ležať na bruchu?

Zodpovedané
11. feb 2023

Dobrý deň,

absolvovala som augmentáciu prsníkov. Implantáty mám pod fasciou.

Po akej dlhej dobe od operácie je možné ísť na masáž a bezpečne ležať na bruchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme každý lekár Vám na túto otázku odpovie trošku iné obdobie a rovnako aj ženy s implantátmi majú rôzny pocit komfortu ležania na bruchu.

Z hľadiska uloženia implantátov by doba 6 týždňov mala byť dostatočná.
Záleží od veľkosti implantátov, priebehu hojenia (či neboli komplikácie s opuchom, krvácaním, infekciou, hematómom, ranou, asymetriou, hladký povrch implantátu je tiež rizikovejší pre pohyb) a operačná technika, vnútorné stehy a technika preparácie a šitia a tiež Váš základ.

Úplne bezpečné by to malo byť po 3 mesiacoch.

Ale sú ženy, pre ktoré z rôznych aj vyššie uvedených príčin býva ležanie na prsiach nekomfortné až bolestivé.

Upozorňujeme na to pri konzultácii pred operáciou. Každé telo môže reagovať inak.
Možno pri masáži na bruchu budete potrebovať vhodné podloženie uterákmi alebo vankúšmi.
V prípade neistoty to konzultujte so svojim chirurgom.