Môžem po augmentácii prsníkov jazdiť na motorke po lesnom teréne?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

plánujem augmentáciu prsníkov, avšak rekreačne jazdím na motorke skôr po náročnom lesnom teréne.

Je vôbec možné po augumentácii sa niekedy vrátiť k tomuto koníčku?

Prsný sval je tam dosť namáhaný.

Mali ste už takúto pacientku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

asi bude záležať viac na tom či jazdíte agresívne a či je reálna možnosť pádu.

Samotná jazda po 3 mesiacoch by nemala byť problém.

No garantovať Váš komfort neviem.

Sú aktívne športujúce ženy po operácii bez akýchkoľvek ťažkostí, ale aj prípady kedy býva problém aj spanie na bruchu alebo obyčajné kliky.

Poznám aktívne tenistky, golfistky, plavkyne aj cyklistky s implantátmi pod svalom aj pod žľazou bez obmedzujúcich ťažkostí. Ale vylúčiť sa nedá ani to, že pri jazde budete cítiť obmedzenie, alebo môže vzniknúť komplikácia aj po dlhšom čase od operácie.