Neúspešný prefuk očného kanálika. Ako postupovať?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

koncom marca bol syn na prefuk očného kanálika. V správe je popísané, že bol úspešný a zrasty boli odstránené. Následne som mu 5 dní kvapkala kvapky Tobradex. Vyzeralo že je všetko v poriadku, no očko mu začalo slziť. Pri masáži kanálika nič nevychádzalo, len celé dni slzilo. Na klinike, kde zákrok vykonali, odporúčali obrátiť sa na obvodnú lekárku. Obvodná lekárka skonštatovala, že je to v poriadku.

Pred týždňom sa mu oko zapálilo - hnis + opuch. Ešte v ten deň dostal od obvodnej lekárky kvapky Kanamycín. Zápal ustúpil, oko je zahojené no slzenie neprestáva.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyskúšajte pravidelnú masáž slzníka podľa Criglera. Najprv si na palec naneste umelé slzy napr. Ocuvers drops Relief a začnite masírovať podľa tohto videa: https://www.kulanga.sk/post/masáž-slzníka-u-nov...

Stačí max. 5 minút 2-3x denne po dobu 4 týždňov.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk