Môžu multifokálne okuliare spôsobovať zvýšené slzenie očí?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Môžu spôsobovať multifokálne okuliare zvýšené slzenie očí?

Nemala som problém si na ne zvyknúť, ale od kedy ich mám, viac mi slzia oči.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, patrí to medzi vedľajšie účinky. Na multifokálne okuliare si nezvykne každý a potom je potrebné prejsť na okuliare do diaľky a na čítanie.

Môžete však najprv vyskúšať oči zvlhčovať, pretože slzenie očí je typický príznak suchého oka. Napr. kvapky Tearfid 2-3x/d na 3 týždne. Ak sa tým ťažkosti zmiernia, tak mohlo ísť skôr o suché oko.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk