Aká obuv je vhodná pre kaderníčku, ktorá celý deň stojí na nohách?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

celý deň stojím, som kaderníčka. I napriek tomu, že už X rokov nosím poctivo ortopedické vložky na mieru, moje nohy sa skôr zhoršujú. V poslednom čase som dokonca začala šmatlať a pri dlhšej prechádzke ma bolí noha. Mám 47, takže začína byť aj vek proti mne. Ortopéd mi nič k tomu nepovedal. Pani doktorka na rehabilitácii mi odporučila vyššie topánky so spevneným členkom.

Akú obuv mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste kaderníčka a trávite veľa času na nohách, barefoot topánky by mohli byť pre Vás vhodnou voľbou. Tieto topánky sú navrhnuté tak, aby poskytovali prirodzený pocit chôdze naboso, zároveň však chránili nohy. Vďaka širokej špičke poskytujú dostatok priestoru pre prsty, čo je ideálne pre komfort počas celého dňa.

Vzhľadom na Vaše pracovné požiadavky by som odporúčala zvoliť model s hrubšou podrážkou, ktorá lepšie izoluje od podlahy a môže poskytnúť väčšiu ochranu a odolnosť.

Značka ako Barebarics ponúka modely, ktoré kombinujú benefity barefoot obuvi s odolnejšou a hrubšou podrážkou, čo by mohlo byť pre Vašu situáciu ideálne. Tieto topánky by Vám mali umožniť pracovať pohodlne a zároveň by mali podporovať zdravé držanie tela a znížiť únavu nôh. Dúfam, že nájdete model, ktorý Vám bude vyhovovať.

Ak máte ďalšie otázky, alebo potrebujete pomoc, neváhajte sa na mňa obrátiť.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk