Čo ešte sa skúma z krvi, keď intolerancia na laktózu bola potvrdená z biopsie?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

pred mesiacom som bola na gastre a doktor mi bral vzorku na intolerancie. Potvrdilia sa mi laktózová intolerancia a helicobakter. Doktor povedal, že helicobaktera teraz riešiť nebudeme. Čo najskôr mám ísť na krv, aby doriešil intolerancie načo mám ísť ešte na krv, keď teda na biopsia sa niečo objavilo.

Výsledky budú o tri týždne. Teta robí v nemocnici a povedal jej to pán doktor.

Čo ešte skúmajú z krvi, keď intolerancia na laktózu bola z biopsie potvrdená?

Keby bolo niečo viac z biopsie, musí sa to krvou potvrdiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najrelevantnejšie výsledky na stav Vášho tráviaceho traktu máte práve z biopsie.

Intolerancia na laktózu je problém dvanástnika, kedy črevné bunky neprodukujú dostatok enzýmu laktáza. Pri tejto diagnóze netreba už nič testovať z krvi.

Určite je však vhodné počkať na konzultáciu s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/