Z ktorého zamestnania sa mi bude počítať materská dávka?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

v októbri idem na materskú dovolenku. Mám zamestnanie, kde spĺňam podmienku 270 dní nemocenského poistenia. Pracujem tam už 4 roky. Od mája budem mať nové zamestnanie súbežne s tým starým.

Ako sa mi bude počítať materská dovolenka?

Z čoho a z ktorej práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

o materské by ste požiadali iba z jedného pracovného pomeru - TPP súčasného a z neho by sa materské aj vypočítalo.

Ak by Vám trvalo nové zamestnanie/dohoda u iného zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tejto dohody by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských. Do pôrodu 270 dní zo samotného nového zamestania nesplníte.

S prianím pekného dňa,
Lenka