Môžem súčasne poberať rodičovský príspevok a invalidný dôchodok?

Zodpovedané
21. júl 2023

Dobrý deň,

chcem si dať žiadosť o invalidný dôchodok. Na moju diagnózu je tam 35 - 65%, teda je šanca, že mi ho aj schvália.

V budúcnosti plánujem dieťa.

Môžem poberať rodičovský príspevok a invalidný dôchodok súčasne?

Čo robiť v prípade, že budem poberať invalidný dôchodok, keď sa dieťa narodí?

Ak budem popri invalidnom dôchodku pracovať, budem mať nárok na tehotenský príspevok a materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

súbeh rodičovského príspevku, príjmu zo zamestnania a poberania invalidného dôchodku je možný.

Ak budete pracovať a vznikne Vám nárok na tehotenské / materské, budete môcť popri tom súbežne poberať aj invalidný dôchodok.

S prianím pekného dňa,
Lenka