Keby počas platenia poistného ostanem PN kvôli rizikovému tehotenstvu, budem mať nárok aj na PN?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

od 27.12.2023 mám dohodu a zamestnávateľ platí za mňa odvody. Zistila som, že som tehotná, chcem ísť na úrad práce a popritom si platiť dobrovoľné poistenie kvôli materskej. Čítala som aj článok od pána Mihála.

Keby počas platenia poistného ostanem PN kvôli rizikovému tehotenstvu, budem mať nárok aj na PN?

Ak áno, z čoho sa bude počítať?

Pred dohodou som bola 4 roky doma bez práce.

Ďakujem

Dobrý deň,

na to, aby ste mali nárok na PN z dobrovoľného nemocenského poistenia je potrebné, aby ste pred podaním žiadosti na PN mali 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky. To nespĺňate. Uvádzate, že pred dohodou ste nepracovali.

S prianím pekného dňa,
Lenka