Je po skončení pracovného pomeru výhodnejšie čerpať dovolenku, alebo si ju nechať celú preplatiť?

Zodpovedané
10. okt 2023

Dobrý deň,

15.11.2023 sme sa dohodli so zamestnávateľom na ukončení pracovného pomeru dohodou, kedže počas mojej materskej a rodičovskej dovolenky firma prešla reštruktualizáciou a miesto už pre mňa nemajú.

Ostalo mi 49 dní nevyčerpanej dovolenky.

Je po skončení pracovného pomeru výhodnejšie čerpať dovolenku, alebo si ju nechať celú preplatiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste ešte na RD a chceli by ste dovolenku čerpať, tak je potrebné rodičovskú dovolenku prerušiť a požiadať o čerpanie dovolenky. K uvedenému dátumu ju celú nestihnete čerpať. Časť by zostala na preplatenie.

Ak by ste ju čerpali, už by sa platili všetky odvody.

Ak by ste si nechali celú dovolenku preplatiť bez prerušenia RD a zároveň sa skončí aj pracovný pomer, odvody do Sociálnej poisťovni by boli nízke, platilo by sa len úrazové poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka