Dohoda a TPP súčasne u jedného zamestnávateľa. Ovlyvní to môj budúci nárok na dávku?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP a momentálne na RD. Dostala son ponuku pracovať na dohodu u toho istého zamestnávateľa. Mala by som súčasne 2 pracovné pomery - jeden TPP, druhý dohoda.

Vie mi táto skutočnosť nejako negatívne ovplyniť budúcu materskú alebo dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

dohoda môže ovplyvniť dávky, ale aj nemusí. Záviselo by to od konkrétnej situácii, ktorá by nastala.

Ak by dohoda (s pravidelným príjmom) trvala viac ako 270 dní nemocenského poistenia do pôrodu a takisto by trval aj TPP, mohol by ísť o súbeh dvoch materských.

S prianím pekného dňa,
Lenka