Ako si môžem dodatočne dočerpať nevyčerpaný rodičovský?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

v 03/2019 sa narodil prvý syn a 08/2021 druhý. Rodičovský príspevok som teda nedočerpala celý na prvého syna. Normálne som poberala materskú a následne rodičovský.

Ako si túto sumu dočerpať?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď už ste poberali materskú za celý mesiac, nemali ste v danom období nárok na rodičovský príspevok a požiadali ste o odňatie RP. Následne ste poberali materské, požiadali o RP na mladšie dieťa a medzitým opätovný nárok na RP na staršie dieťa zanikol (staršie dieťa má už viac ako tri roky).

S prianím pekného dňa,
Lenka