Bugaboo Fox 3, Cybex Balios S Lux verzus Joolz Geo. Ktorý je najlepší?

Zodpovedané
10. jan 2023

Ahoj

páčia sa mi 3 kočíky a neviem sa rozhodnúť. Čakám v polke júna dievčatko, meriam 167 cm a partner 191 cm. Mám už staršie deti, ale vtedy korýtkové sedenie nebolo a vôbec netuším, čo je lepšie a praktickejšie.

Pozerám kočíky, ktoré sa mi páčia a majú dobré recenzie. Nechcem žiadnu hrkálku a najradšej by som kúpila vaničku a športovú časť spolu.

Páči sa mi Bugaboo Fox 3. Vanička mi však pripadá veľmi nízko položená. Ďalší favorit je Cybex Balios S Lux 2023 a Joolz Geo.

Aký je Tvoj názor na mnou vybraté kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

nový Cybex Balios S Lux pre rok 2023 má vylepšené pneumatické odpruženie. S výškou teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväte od 99 do 111 cm je vhodným aj pre vyšších rodičov. Aj keď je to prevažne mestský kočík, tak po novom zvláda aj nerovnejší terén dediny.

Porovnanie kočíkov Joolz Geo3 Mono a Bugaboo Fox 3 som robila v nedávno zodpovedanej otázke, tak Ti ju sem pripnem. Pravdou je, že Fox má vaničku položenú o čosi nižšie. A zároveň Geo3 má nové sieťované sedadlo, ktoré je hlavne v lete výhodou.

Ich zásadný rozdiel špočíva v rozdielnom type športových sedadiel.

Poznáme dva základné typy športového sedadla:

Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho dokonca môže odporučiť pediater. Korýtko pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom je spánok dieťaťa na brušku. Ten v tomto prípade nie je možný, prinajlepšom by bol maximálne nepohodlný.

Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh dokážu vytvoriť vodorovnú (alebo takmer vodorovnú) plochu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje tento parameter kočíka ako úplný ľah (sklon opierky vytvorí priestor na ležanie s uhlom minimálne 150 stupňov a viac). Viac podrobných informácií o rozdelení ľahov nájdeš v sekcií "Športové sedadlo" v našom podrobnom článku, ktorý Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally